טיפול פסיכולוגי לילדים
  פסיכולוגית חינוכית מומחית לילדים ונוער
  הרצאות, הדרכת הורים, אבחון וטיפול

טיפול בילדים

טיפול פסיכולוגי בילדים נדרש כאשר הילד חווה מצוקה רגשית כלשהי, כמו עצב, בדידות, חרדה, דחיה וכיו"ב. בנוסף, לעיתים ההורים מרגישים אוירה מתוחה בבית ופונים לטיפול.
כאשר הילדים צעירים מאוד, הפסיכולוגית מנחה את הוריהם ומלווה אותם לקראת השינוי המיוחל בהרגשה. עם ילדים מעט בוגרים יותר הטיפול יכול להיות משולב - פגישות עם הילד והדרכה להוריו. הטיפול הפסיכולוגי מתבצע באמצעות השפה שהילד מכיר ומבין. כלומר, עם ילדים צעירים הטיפול הוא בד"כ באמצעות משחק. ילדים גדולים יותר בד"כ מצליחים לנהל שיחה ואיתם מתבצע הטיפול הפסיכולוגי באמצעות מילים, ולעתים בשילוב כלים מעולם הדרמה-תרפיה, או כלים אומנותיים אחרים. פעמים רבות נדרשת גם הדרכה לצוות החינוכי הפוגש את הילד בגן או בביה"ס.
שרון צונץ הינה פסיכולוגית חינוכית ותיקה. במשך השנים הדריכה מחנכות, יועצות ופסיכולוגים. הרבה פעמים היא מגיעה לבה"ס ומנחה את הצוות החינוכי כיצד להגיב נכון לילד. כאשר מדובר במתבגרים, לא אחת ההורים נתקלים בקשיי תקשורת בכלל ובתחום ההתנהגות המינית בפרט. שרון פוגשת את המתבגר בהתחלה לבד, אח"כ עם הוריו, ומלמדת כיצד לדבר נכון כדי שהצד השני יקשיב ויגיב, עם כמה שפחות 'תקשורת לא יעילה' (צעקות, אלימות מילולית ופיזית).
שיח רלוונטי עם בני נוער הוא תחום חשוב והתוצאות טובות. ניתן גם להזמין הרצאה בנושא לקבוצות הורים או לצוותי חינוך.
טיפול באמצעות משחק מתאים לילדים צעירים, אך גם מתבגרים ומבוגרים אוהבים לעיתים לשחק במשחקים המותאמים עבורם. במהלך הפסיכותרפיה נעשה שימוש במשחק המאפשר למטופל להביע את רגשותיו ודרכי התקשורת שלו. במשחק עם שרון נוצר מרחב בטוח ומוגן בו המטופל מבין את קשייו ושרון מסייעת לו בפתרון בעיותיו לקראת צמיחה אישית והתפתחות טובה.
שרון אף המציאה כמה משחקים מותאמים לילדים, מתבגרים והוריהם. ניתן להתרשם באתר
טיפול פסיכולוגי בילדים
          צור/צרי קשר